Pompy ciepła - STALVENT

Pompy ciepła

Czym jest pompa ciepła ?

Pozwala na transport energii cieplnej z dolnego źródła do źródła wysokiego. Ponieważ proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi, konieczne jest dostarczenie z zewnątrz energii mechanicznej, która wymusi taki obieg.

Takie urządzenie, w zależności od modelu, może być wykorzystywane do ogrzewania domów, uzyskiwania ciepłej wody użytkowej, bądź obydwu tych czynności równocześnie. Pompy ciepła uchodzą za doskonałą alternatywę dla tradycyjnych źródeł energii. Fakt, że możemy mieć nawet do 75% energii za darmo, sprawia, że tego typu systemy są zdecydowanie tańsze w użytkowaniu od systemów opartych na energii elektrycznej, gazie czy oleju.

Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w zakresie montażu i serwisowania urządzeń wchodzących w skład instalacji COWiG możemy zaproponować naszym Klientom kompleksową obsługę oraz pomoc w doborze ekologicznych, ekonomicznych i energooszczędnych rozwiązań. Do tych obecnie cieszących się dużym zainteresowaniem z pewnością należą pompy ciepła, które świetnie sprawdzają się do ogrzewania pomieszczeń lub wody użytkowej. Ich atutem jest to, że korzystają z zasobów OZE, dlatego ich eksploatacja nie wiąże się z wysokimi kosztami energii elektrycznej, a zakup to po prostu świetna inwestycja.

Ogrzewania i klimatyzacja – ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania

Ogrzewanie oraz klimatyzacja to dwa udogodnienia, których obecnie nie może zabraknąć w budynkach użytkowych. Optymalna temperatura w obiekcie przekłada się bowiem na komfort termiczny przebywających wewnątrz osób, dlatego nie dziwi tak duża popularność nowoczesnych systemów pozwalających na zaspokojenie tych potrzeb przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia energii elektrycznej. Korzyści, jakie daje montaż pompy ciepła i klimatyzacji przez naszą firmę docenili przede wszystkim mieszkańcy Krakowa, którzy zmuszeni są do odejścia od tradycyjnych, mających negatywny wpływ na środowisko naturalne metod ogrzewania budynków i montowania urządzeń oszczędzających energię elektryczną.

Pompa ciepła – montaż i serwis

Klimatyzacja z pompą ciepła to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w swojej roli. Jest przy tym ekonomiczne, ekologiczne i bardzo wydajne – wystarczy tak naprawdę zadbać o regularny serwis, aby przez długie lata system ten spełniał swoje zadanie i ułatwiał oszczędzanie energii elektrycznej. Nie bez znaczenia jest też w tym przypadku intuicyjna obsługa oraz możliwość dostosowania wybranego rozwiązania do potrzeb. Jako przedsiębiorstwo od lat działające w branży COWiG, firma Stalvent może zaoferować Klientom profesjonalny montaż i serwis pomp ciepła oraz klimatyzacji – jest to nasza specjalność i serdecznie zapraszamy do kontaktowania się z nami w tej sprawie!